Samodzielna izolacja łazienki


Gdy w łazience pojawia się wilgoć i daje się we znaki, najwyższa pora zabrać się za remont. Żeby jednak remont łazienki nie musiał zbyt szybko się powtórzyć, potrzebna jest dobra hydroizolacja łazienki. A tutaj najlepiej sprawdza się, dostępna dziś chyba w każdym sklepie budowlanym, folia w płynie.
A czy samodzielnie izolację można wykonać? Jak najbardziej. Trzeba tylko zawsze postępować zgodnie z tym, co producent wybranych materiałów mówi. A najczęściej pierwszy elementem, na który wskazuje to przygotowanie podłoża. Obejmuje ono trzy etapy. Pierwszym jest osuszanie. Drugim oczyszczanie. A trzecim gruntowanie. Gdy pominie się choćby jeden z nich, przyczepność izolacji nie będzie dobra. I dlatego trzeba być skrupulatnym.
A co z samą aplikacją? Do niej zawsze należy użyć profesjonalnych akcesoriów. Wbrew pozorom, od nich też wiele zależy. Gdy są dostosowane do materiałów, łatwiej jest rozłożyć równomierną warstwę izolacji. A to minimalizuje ryzyko powstania nieszczelności.
Na koniec należy jeszcze zadbać o łączenie między ścianami, ścianami i podłogą oraz ścianami a sufitem. Tu warto zastosować taśmy uszczelniające. Wtedy wzrasta pewność, że woda nigdzie się nie przedostanie i nie narobi szkód.

Sprawdź również: hydroizolacja tarasu